ULUÇAY, KADIN FUTBOL LİGİ ŞAMPİYONU SPORCULARI KABUL ETTİ

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, KKTC Kadın Futbol Ligi Şampiyonu Mağusa Spor Akademisi sporcu ve yöneticilerini Kabul etti.

Meclis Şeref Salonunda yer alan kabulde konuşan, Akademinin Başkanı Ahmet Ogan, 2013 yılında faaliyetlerine başladıklarını, önce futbol daha sona da voleybol branşlarında uğraş verdiklerini söyledi.

Futbolda Kadınlar Liginde  de 3 yıldır mücadele verdiklerini ve bu yıl namağlup olarak şampiyon olduklarını anımsatan Ogan, amaçlarının altyapıdan gelen çocuklara iyi eğitim vermek olduğunu söyledi ve yeni dönemde özellikle tesisleşme konusunda ciddi bir atılımları olduğunu kaydetti.

Başkan Uluçay da konuşmasında ülkenin gelişmesi ve tanıtılmasında en önemli alanlardan biri olan sporda Mağusa Spor Akademisinin başarılarının çok önemli olduğunu söyledi.

Akademinin, bütün olanaksızlıklara ragmen özverili ile çalışmanın en iyi örneklerinden biri olduğunu vurgulayan Uluçay, gençleri geleceğe hazırlayn bir anlayışla çalışmalara devam edilmesinin önemini ifade etti.

Gençlerin daha sağlıklı gelişebilmesi, spor imkanlarından daha çok yararlanabilmesi adına ortaya konan  her türlü çalışmayı desteklediklerini söyleyen Uluçay, sporcu ve eğitmenleri kutladı ve başarılar diledi.

Ziyaret anısına Başkan Uluçay’a Akademinin forması takdim edildi.