ULUÇAY, TARSUS’DAN GAZİLERİ KABUL ETTİ

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay,15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak üzere Tarsus Belediye’ninorganizesi ile ülkede bulunan Muharip Gaziler Derneği Tarsus Şubesi Gazilerini heyetikabul etti.

Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde TarsusBelediyesi’nden heyet adına söz alan  ÜnzileKuru, Kıbrıs Barış Harekatına katılan gaziler ile birlikte 15 Kasım coşkusunaortak olmak için geldiklerini, gelen bir çok gazinin 1974’den sonra Kıbrıs’ailk kez geldiğini ifade etti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçayda konuşmasında 15 Kasım’ı kutlarken Türkiye ile KKTC’nin işbirliğine her zamanönemle vurgu yaptıklarını belirterek ekonomik ve siyaseten yakalanmak istenengelişmişlik noktasında Türkiye’nin büyük katkıları olduğuna dikkat çekti.

Uluçay: “Bundan dolayı mutlu ve gururluyuz”dedi.

Her iki Meclislerinin arasındaki ilişkiyedeğinen Uluçay, yerel yönetimlerde de iki ülke arasında işbirliklerinin devamettiğini söyledi.

Gazilerin ziyaretinin kendileri için çok anlamlıolduğuna değinen Uluçay: “15 Kasım Cumhuriyet Bayramı’nda bu sevincimize ortakolduğunuz için teşekkür ederim” dedi.